Uczucie samotności u 20-latka

dzień dobry mam taki problem chciałbym mieć dziewczyne z kturą móg bym dzielić sie swoim życiem i ufać i wogule ale mam problem bo co do jakiejś napisze albo zagadam to dostaje kosza nie wiem czy coś zemną nie tak czy co porszę o rade

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Nic dziwnego, że chciałby mieć Pan kogoś bliskiego, gdyż znajduje się Pan w takim wieku rozwojowym, kiedy człowiek bardzo odczuwa potrzebę bycia z partnerem/partnerką. Ma Pan 20 lat i jest to naturalna potrzeba w tym wieku. Niestety, drogą wirtualną nie da się stwierdzić, czy jest z Panem wszystko w porządku i dlaczego dostaje Pan kosza od dziewczyn, do których Pan zagaduje. Myślę, że wszystko jest OK i nie musi Pan się doszukiwać w sobie żadnych wad. Być może po prostu dziewczyny, z którymi Pan rozmawiał, były już zajęte albo oczekują czegoś innego od potencjalnego partnera, może nie spodobał się Pan im, bo gustują w innych typach mężczyzn. Hipotezy można mnożyć, ale proszę się nie zadręczać i nie popadać w pesymizm albo dewaluować się za to, że kilka dziewczyn nie podjęło rozmowy z Panem, mimo Pana kilkakrotnych prób. Jest Pan młodym mężczyzną i wierzę, że uda się Panu spotkać na swojej drodze dziewczynę, która będzie ważna dla Pana i dla której Pan będzie ważny. Proszę nadal próbować rozmawiać, pisać, mimo jakichś porażek. Proszę się nie zasklepiać w swojej samotności, ale wychodzić razem ze znajomymi, kolegami w miejsca, gdzie mógłby Pan spotkać interesujące kobiety. Może ma Pan jakąś pasję, hobby, dzięki któremu łatwiej byłoby Panu znaleźć fajną dziewczynę? Interesujące kobiety można spotkać wszędzie – na basenie, w kinie, w teatrze, na spotkaniach koła fotograficznego, w sklepie :) Wszystko przed Panem. Proszę nie tracić nadziei i więcej wiary w siebie.
Pozdrawiam i powodzenia!

kosz od dziewczyny jeszcze o niczym nie swiadczy...no, moze o tym, ze nie jest Pan podobny do jej ojca...dobrze z psychoterapeuta zobaczyc jakie automatyzmy Pan stosuje, i jak zamienic je na takie, aby Panu sluzyly...oraz zobaczyc jaka kategorie kobiet Pan wybiera i dlaczego...moze sie okazac, ze wybiera Pan nieswiadomie kobiety, ktore nie chca byc w zwiazku... a moze byc tez wiele innych rzeczy...w dzisiejszych czasach do terapety przychodza bardzo czesto zwyczajni ludzie, z ktorymi wszysko jest ok, a ktorzy chca sie rozwijac, polepszyc jakos zycia, cos zmienic itd.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam, wygląda na to, że Pana poczucie własnej wartości na tym cierpi. Nie potrafię Panu dać rady jak skutecznie podrywać, ale wiem, że gdy się jest pewnym siebie - w dobrym sensie tego słowa - to idzie to łatwiej. Taką dobrą pewność siebie można budować w toku własnej psychoterapii. Pozdrawiam