Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy w kontaktach z kobietami u 23-latka

Witam, mam bardzo prywatny problem. Mam 23 lata i nigdy nie byłem w żadnym związku, nie potrafię sobie nikogo znaleźć. W swoim życiu miałem kilka prób podrywu, ale każda z nich kończyła się "przyjaźnią". Nie czuję żadnego skrępowania wśród dziewczyn, normalnie potrafię rozmawiać. Nie mam kompleksów na temat swojego wyglądu dbam o niego i sam uważam że mam ponadprzeciętną urodę. W czym może tkwić problem? Za mało prób podejmuję? W tym roku mam zamiar podrywac dziewczyny na ulicy,czytodobrypomysl?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Metody leczenia depresji

Depresja to obecnie choroba cywilizacyjna. Potrzebne są więc skuteczne metody leczenia. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia, jakie są sposoby leczenia depresji.

Dzień dobry!

Nie jest możliwe przewidzieć, czy i kiedy trafimy na osobę, z którą stworzymy związek. Czasami dzieje się to nagle i przypadkiem (np. z osobą poznaną w autobusie), czasami miłość rozwija się ze znajomości lub przyjaźni (np. z osobą, którą znamy od lat ze szkoły czy pracy), czasami jest efektem celowego i zamierzonego "podrywu", który Pan planuje.

Bez osobistego kontaktu, dłuższej rozmowy, bliższego poznania Pana i historii Pana życia, nie jest możliwe odgadywać, z jakiego powodu obecnie i nigdy dotąd nie był Pan w stałym związku; dlaczego żadna ze znajomości nie przerodziła się w stały związek, na jakim etapie zatrzymywała się lub kończyła, w jaki sposób itp.
Dłuższy osobisty kontakt z psychologiem może pozwolić Panu lepiej zrozumieć swoją sytuację.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Witaj,
Nie jest niczym złym potrzeba nawiązywania znajomości z płcią przeciwną,ale interesujące byłoby,gdybyś spróbował odpowiedzieć sobie sam na zadane pytanie"dlaczego nie dostaję od dziewczyn tego,co chcę".Może jest to właśnie nadmierne zainteresowanie samym sobą i oczekiwanie,że inne osoby/kobiety/ powinny zaspokoić Twoje potrzeby bez domagania się wzajemności.Taka postawa jest rodzajem dziecięcego egocentryzmu,który najlepiej przepracować pod okiem specjalisty.
Pozdrawiam ciepło i bardzo zachęcam.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

Niepowodzenia w związkach mogą wynikać z różnych przyczyn, najczęściej jednak są to czynniki osobowościowe dotyczące schematów zachowań czy myślenia ( w tym postrzegania siebie), a także z doświadczeń relacyjnych w przeszłości. Zachęcam do spotkania z psychologiem i przyjrzenia się swojej postawie, zachowaniu oraz możliwościom zmiany.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy