Zbytnia zazdrość w związku

Dzień dobry, jestem w związku od 3 lat. Wcześniej byłem singlem, mam więc wiele przyjaciółek - z kilkoma łączą mnie bliższe relacje emocjonalne, ale tylko na zasadzie przyjaźni. Moja kobieta zabrania mi np spotkania sam na sam na kawę - czy to z byłą kobietą (związek 10 lat temu, potem przyjaźń), czy przyjaciółką od nastu lat. Moim zdaniem jest przesadnie zazdrosna. Jej postawa jest niezmienna od początku związku, ja jej nie zdradzam, nie flirtuję. Co mam zrobić? Zrezygnować?

Dzień dobry.

Z Pana opisu wynika, że "chciałby Pan mieć ciastko i zjeść ciastko" - czyli być trochę singlem spotykającym się sam na sam z innymi ludźmi (i kobietami) i jednocześnie być w związku. Nie ma oczywiście żadnego powodu, żeby mając partnerkę, zerwać stare przyjaźnie i znajomości, prawdą jest jednak, że skoro zdecydował się Pan na relację z kobietą - wobec świata "występujecie" jako para.
Wypadałoby więc, by - skoro jesteście razem - wprowadzić partnerkę do kręgu swoich znajomych (w tym kobiet) - tak, jak to bywa w przypadku nawiązywania relacji między dwiema osobami.

Pozdrawiam.

Witam,
Pomyślałam sobie,że może potrzebne byłoby sformułowanie jakiejś Pana własnej definicji związku,bo z jakiegoś powodu nie wystarcza Panu do spędzenia wolnego czasu jedna kobieta.Być może z podobnych przyczyn kończyły się także wcześniejsze związki.Tak więc, może byłoby korzystne przyjrzenie się swoim prawdziwym potrzebom /np.bycia w polu uwagi wielu kobiet/i w sposób świadomy je zaakceptować,bez ranienia partnerki.Zachęcam do tego,ponieważ w obecnym stanie związki być może pełnią dla Pana tylko funkcję seksualną /z istoty swej ukrytą przed innymi/ a dla kobiety,która nie jest tego świadoma jest to poczucie wykorzystania.
Serdecznie pozdrawiam.