Problem 20-latka ze znalezieniem partnerki

Witam. Mam 20 lat i problem ze znalezieniem dziewczyny. Próbuje portali internetowych i trochę pomagają, ale nigdy nie miałem dziewczyny. Załamuje mnie to. Nie wiem czy jestem brzydki, czy nie umiem zagadać. Możliwe, że lepiej jest poderwać dziewczynę na ulicy. Ale boję się, że nie spodobam jej się, powie mi coś niemiłego lub będzie starsza ode mnie. A dla mnie jest ważne, żeby była młodsza. Jak mam sobie poradzić w takiej sytuacji?

Witaj,
taki problem może mieć podłoże w dawnych ,niekorzystnych dla Ciebie relacjach z ważnymi kobietami/w tym z matką/.Z tego też powodu każda dziewczyna,która Ci się spodoba/a więc stanie się dla Ciebie ważna/może wywołać identyczne emocje i reakcję wycofania z Twojej strony.Lepiej więc byłoby odwiedzić psychoterapeutę i poświęcić trochę czasu na rozpoznanie w/w wewnętrznych wzorców i doświadczeń,jakie są ich powodem a następnie świadomie je zmienić pozostawiając przeszłość za sobą.
Inaczej trudno być szczęsliwym.
Zapraszam i pozdrawiam

Witam Pana
Rozumiem że ma Pan prawo czuć się źle i niefajnie nie mając partnerki. W obecnych czasach jest dużo możliwości poznania drugiej połówki. Może by spróbował Pan szybkich randek tkz speed dates? są to spotkania podczas których przez 6 minut rozmawia się z kobietą, na takich spotkaniu łącznie rozmawia się z kilkunastoma kobietami. 6 minut to na tyle dużo żeby można było umówić się na kolejne spotkanie
Anna Suligowska