Próby znalezienia dziewczyny

Mam takie pytanie.Od półtora roku jestem samotny.Przez dłuższy czas nikogo nie szukałem.Ostatnimi czasy postanowiłem jednak zacząć poszukiwania.Zagadnąłem do 3ech dziewczyn,które są ekspedientkami w sklepie.Dziewczyny bardzo miłe,ale okazało się,że są w związku.To podkopuje trochę moją pewność siebie.Obawiam się,że bedę tak trafiał jak kulą w płot.Niby Polacy są zamknięci w sobie,ale te dziewczyny co poznałem mają kogoś.Czy mam dalej próbować,narażając się na odmowy?Może mam pecha?Co robić?

Witaj,
Problem tkwi w Twojej definicji samotności,bowiem brak dziewczyny wcale nie oznacza takiego poczucia u wszystkich mężczyzn.I odwrotnie-mozna "mieć"kogoś do towarzystwa,czy nawet mieć status osoby żonatej a równocześnie czuć się samotnym,czyli nie majacym nikogo,komu można powierzyć swoje dobre i złe doświadczenia,kto cieszy się z naszej obecności,z naszych sukcesów-jednym słowem:dla kogo jesteśmy ważni.Jeżeli więc jest to dla Ciebie istotne,by postacią tą była dziewczyna,lepiej nie liczyć na taki zakres zainteresowania u pierwszy raz widzianej ekspedientki.
A fat,że się spodobała,to coś innego,i jeśli tak do tego podejdziesz/że chętnie się umówisz na wieczór z ładną dziewczyną/,jak najbardziej jest ok.I ona może odmówić,gdy już się z kimś spotyka.A Ty możesz dodać "szkoda".
I tyle.
Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu z przyjacółmi,niezależnie od randki.

Witam. Próbować, ale z dystansem, nie zrażać się. Pewnie więcej będzie porażek, ale przecież chodzi o ten jeden traf.
Magdalena Brabec

Dzień dobry. Z Pana opisu wygląda, że Panie z z którymi Pan rozmawiał są już w związkach - co jest sprawą naturalną, nie oznacza to z ich strony odmowy czy odrzucenia - po prostu sa juz zajęte. Trudno oczekiwać, że każda osoba która nam sie podoba będzie po pierwsze wolna a po drugie zainteresowana nami. Myślę, że przed Panem ciekawa droga poszukiwania drugiej osoby, trudno powiedzieć jak długo będzie ona trwała ale na pewno będzie ciekawa. Pozdrawiam.