Nagłe zmiany charakteru u dziewczyny

Moja dziewczyna potrafi zrobić kłótnię o nic, doprowadzić do sytuacji gdzie rozważany jest koniec związku, traci po prostu panowanie. Po czym jest smutna, przeprasza, prosi, płaczę. Nie szanuje rodziców ani nikogo, jest wulgarna, by potem być niczym słodka i urocza dziewczynka. Strasznie mnie to męczy, nie wiem co mam zrobić, jak ją naprawić. Boje się że to może być schizofrenia, lub rozdwojenie jaźni. Pomocy...

Przede wszystkim zmiany powinnam chcieć Pana dziewczyna. Nie można nikogo naprawić jeśli ona sam tego nie chce. Źródeł i powodów takiego zachowania może być wiele, ale wcale nie musi to świadczyć o tak poważnym zaburzeniu psychicznym jak schizofrenia. Proponowałabym kontakt z psychologiem, który pomoże dziewczynie znaleźć źródło jej zachowań i nauczy jak radzić sobie z gniewem.

Problemy emocjonalne można leczyć, lecz osobowość bardzo trudno poddaje się korekcie. A już niemożliwe jest zmienić kogokolwiek bez chęci współpracy.
Bardzo trudno zmienić swoje zachowanie i nastawienia, a co dopiero drugiej osoby.
Sławny psychiatra napisał, że terapeuta naraża się na śmieszność, jeśli chce zmienić czyjąś osobowość.
Brak szacunku do rodziców zasmuca...
Sam nie "naprawi" Pan partnerki. Czy psychologowi się to uda, jeśli Partnerka poszuka tam pomocy, to się okaże...
Pozdrawiam.