Zmiana zachowania dziewczyny pod wpływem koleżanki

Przez koleżankę moja dziewczyna zachowuje się bardzo źle, zmieniła się o 180 stopni. Nic nie mogę zmienić.Czy powiedzieć jej mamie co się dzieje z jej córka przez koleżankę i żeby ograniczyła im kontakt? Czy ona mnie nie znienawidzi? Proszę o dobrą odpowiedz czy powiedzieć czy nie bo sam nic nie mogę zrobić z jej zachowaniem...

Zaczęłabym mimo wszystko od rozmowy z dziewczyną. Powiedzenie o tym co Pan czuje w atmosferze troski i zaangażowania (a nie pretensji, zarzutów, czy obwiniania koleżanki) może pomóc dziewczynie dostrzec Pana rzeczywisty niepokój i zagrożenie. Rozmowę z mama koleżanki traktowałabym jako ostateczność, gdy uzna Pan, ze zagrożone jest jej zdrowie, życie, mienie lub też zdrowie i życie, mienie innych.

Witam. Radziłabym szczerze porozmawiać z koleżanką o tym co pan odczuwa wobec jej zachowania. I wyrażenie niepokoju o nią. Powinna to być bardzo rozsądna rozmowa bez obwiniania się. Powodzenia