Jak znaleźć tego jedynego?

Witam! Jestem dziewczyną, mam 17 lat. Nie wiem jak znaleźć odpowiedniego partnera, gdzie go szukać? Od pewnego czasu już piszę na skanie (funkcja w telefonie - szuka osób z tej samej sieci w najbliższej okolicy do około 100 km) z różnymi chłopakami, zazwyczaj w moim wieku lub trochę starszymi (do 20 lat). Byłam już na kilku spotkaniach i zawsze chłopak mi się nie podobał fizycznie, ale psychicznie bardzo. Nie wiem co zrobić żeby spotkać partnera, który w pełni by mnie pociągał. Do tej pory jeśli już takich spotykałam to zazwyczaj w szkole, ale tam nie miałam odwagi do nich zagadać, gdyż to były zazwyczaj "gwiazdy". Już nie wiem gdzie szukać. Po za tym często mam już taki popęd seksualny że masturbacja mi nie wystarcza, ale też chciałabym to zrobić po raz pierwszy z osoba, którą kocham. Czasem już nawet nie mam siły szukać dalej. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie ma niestety recepty na to, jak znaleźć partnera, który będzie Ci pasował. Odpowiedniego chłopaka możesz spotkać tak naprawdę wszędzie. Może taki ktoś jest już gdzieś blisko Ciebie, ale Ty go nie zauważasz, bo szukasz księcia z bajki?
Nie ma mężczyzn idealnych. Każdy z nich ma jakieś wady i zalety. Miłość nie przychodzi na pstryknięcie palca i czasem trzeba na nią poczekać. Czasem osoby, które na początku nam nie przypadły fizycznie do gustu mogą z czasem stać się dla nas atrakcyjne. Staraj się nie kierować stereotypami i lepiej poznawać chłopaków, z którymi się spotykasz.

Pozdrawiam

Witam. Wydaje mi się, że nie do końca wiesz kogo szukasz, dlatego nie możesz znaleźć. Ważna jest dla Ciebie zarówno osobowość chłopaka, jak i jego wygląd ale jak znajdzie się taki "ideał", to Ciebie opuszcza odwaga. Chciałabyś uprawiać seks, ale z miłości. Nic dziwnego że czujesz się zmęczona poszukiwaniami - targają Tobą sprzeczne potrzeby i emocje. Może zrób sobie przerwę od tego szukania, co? W tej chwili zachowujesz się dość desperacko, a ja Ci radzę wyluzować. Zajmij się sobą - rozwijaj swoje zainteresowania, zadbaj o siebie, poznaj siebie lepiej. Poukładaj sobie na spokojnie to, co jest dla Ciebie najważniejsze. Oddychaj. Będzie dobrze.