Niepewność dotycząca zaangażowania w nowy związek

Dzień dobry. Mam pewien problem ze sobą, otóż jestem pol roku sama,6.5roku w związku byłam. poznalam kogoś nowego, jest bardzo dobrym czlowiek, niby cos sie dzieje miedzy nami ale ciągle myślę ze dobrze mi samej i nie chce sie wiązać a za chwile wręcz przeciwnie ze jest odpowiednim partnerem na przyszłość. Mój poprzedni związek był toksyczny, czasem nadal myślę o byłym bo wiem ze jest mu strasznie ciężko od czasu gdy go zostawilam. I jakoś myśli mnie dopadają ze ja układami życie a on nie.

Witam,
rozstanie z toksycznym partnerem może wiązać się z poczuciem winy. Rozumiem też, że obawia się pani zaangażować w nowy związek. Uzasadniona obawa. Jednakże trudno jest sprawdzić czy nowa znajomość nadaje się na partnera życiowego póki się nie spróbuje.
Pozdrawiam

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Po dłuższym związku warto sobie zrobić przerwę. Pół roku - czy to odpowiedni czas - myślę, że to kwestia indywidualna. A gdyby Pani porozmawiała z tym "nowym kimś" i powiedziała mu Pani o swoim obecnym stanie? Opisała mu szczerze swoje emocje, obawy, wątpliwości, ambiwalencje?