Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Depresja u 48-latki

Mam ponad 40 lat. Nie mam wspomnień, bo zawsze byłam brzydka. Chłopcy się mną nie interesowali. . Ładnym koleżankom się powiodło. Małżeństwo rozpadło się. Mam 2 dzieci. W pracy nie awansowałam, bo jestem za głupia. Nic mnie nie interesuje, nie cieszy. Przestałam oglądać filmy, słuchać muzyki, rzadko coś czytam, bo tam same pierdoły o miłości. Nienawidzę ludzi, nie wierzę w nic i nikomu. Nic mnie nie interesuje, nie cieszy, nienawidzę życia. Żaden psychiatra nie był w stanie mi pomóc.
KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu

Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty?

Sylwia Osada Psycholog, Konin
45 poziom zaufania

Witam,
pisze Pani o bardzo trudnym czasie w swoim życiu i emocjach towarzyszących Pani na co dzień... Czy próbowała Pani kiedykolwiek porozmawiać z psychoterapeutą o swoich odczuciach, myślach? Proponuję rozważenie takiego cyklu spotkań. Mogą okazać się pomocne. Wyobrażam sobie, że stan, w jakim Pani się obecnie znajduje jest po prostu niezwykle trudny i uciążliwy...
Pozdrawiam

0

Witam,
leki nie tworzą samooceny i nie wymazują wspomnień. Psychoterapia może Pani pomóc zbudować poczucie własnej wartości i uporządkować wspomnienia, tak by Panią noe zatruwały. Warto to rozważyć, warto szukać rozwiązań, które niosą pomoc.

0

Witam Panią, bardzo smutno czyta się Pani zwierzenia, pisze Pani tak jakby zupełnie nie było dla Pani nadziei na poprawę. Aby sytuacja zmieniła się powinna Pani odzyskać wiarę w to, że można znowu cieszyć się życiem nawet jeżeli zdarzyły się Pani rzeczy bolesne, które podważyły zaufanie do innych. Powinna Pani dać sobie pomóc i skorzystać z pomocy psychologa, terapeuty z którym szczerze porozmawia Pani o sobie i swoim całym życiu. Psychiatra leczy głównie za pomocą farmakoterapii, a Pani potrzeba również pomocy psychoterapeutycznej, bez niej bardzo trudno będzie Pani spojrzeć na życie i siebie pozytywniej. Proszę pamiętać, że ma Pani dzieci, dla nich też warto powalczyć lepsze życie. Pozdrawiam i zachęcam do skorzystania z pomocy.

Agnieszka Szafrańska-Romanów pracuje w Warszawie jako pedagog, psycholog i psychoterapeuta. Swoim pacjentom oferuje realną pomoc w zakresie utrzymania oraz przywrócenia równowagi zdrowia psychicznego. Z jej usług można obecnie skorzystać podczas wizyty w Centrum probalans, a także w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy