Podejrzenie depresji po wyjeździe chłopaka do innego kraju

Podejrzewam że mam depresję, ciągle mi smutno,brak chęci do życia, nic mnie nie interesuje, wiecznie siedzę zamyślona,ciagle mi smutno, przynajmniej raz dziennie płaczę, po prostu nie chce mi się zyć, miewam nawet myśli samobójcze.Na dodatek mój chłopak wyjechał 3 tygodnie temu za granice i tak bardzo za nim tęsknie że nie daję sobie rady, jeszcze ostatnio się nie dogadujemy, mamy kryzys... to trwa już prawie 2 miesiące, nie daję sobie kompletnie z tym rady, nie dam rady żyć z tym bólem...
ponad rok temu

Dzień dobry!
Jest Pani obecnie w trudnym momencie swojego życia. Trudno więc ocenić, czy cały ból, który Pani opisuje to objawy depresji, czy też Pani reakcja na wyjazd chłopaka i kryzys w Waszym związku. Nie mniej jednak zdecydowanie jest Pani obecnie potrzebne wsparcie i pomoc - zarówno najbliższych (rodziny, znajomych), jak i psychologa lub psychiatry.
Bardzo proszę jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą, a oczekując na wizytę np. z bezpłatnego telefonu zaufania.
Pozdrawiam!

Dzień Dobry Pani,

Proszę zadbać o siebie i nie zostawać samej.

Sugeruję sięgnąć po pomoc kogoś bliskiego, zaufanego, któremu mogłaby się Pani zwierzyć i opowiedzieć o swoich uczuciach i przeżywaniu.
Warto byłoby osobiście skonsultować się z psychologiem i z psychiatrą, celem postawienia diagnozy i skutecznego leczenia.

Życzę Pani odkrycia sensu tam, gdzie go teraz nie widać,
Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com