Jak sobie pomóc z natrętnymi myślami po wyjeździe chłopaka?

Moj chłopak wyjechał za granice i od tego czasu cos sie we mnie zmieniło czuje ze popadłam w chorobe psychiczna :( i juz sama nie potrafie okreslic czy tesknie za nim czy tez nie chodz nie wyobrazam sobie zycia bez niego dziwne uczucie nie potrafie sobie z tym poradzic najchetniej to bym umarła , moje natrętne mysli nie daja mi funkcjonowac

Szanowna Pani
Zachęcam do przyjrzenia się dokładniej temu co się z Panią dzieje. Na ten moment można się dowiedzieć, że dokuczają Pani uporczywe myśli, zniechęcenie, myśli o śmierci.
Czasem wydarzenia związane ze stratą - a wyjazd bliskiej osoby gdzieś dalej i na dłuższy czas może być takim doświadczeniem - powoduje u nas znaczne obniżenie nastroju. Chciałabym żeby Pani się zastanowiła doświadcza Pani także następujących objawów: smutek i towarzyszący mu często lęk, płacz, utrata radości życia, zniecierpliwienie, drażliwość, problemy z mobilizacją do wszelkiego działania, trudności z podejmowaniem decyzji, zaburzenia snu, utrata apetytu, osłabienie i zmęczenie, czasem skargi na różne bóle i złe samopoczucie fizyczne. Jeśli okaże się, że ma Pani opisane powyżej objawy to najprawdopodobniej pojawiło się u Pani obniżenie nastroju. Warto wtedy sprawdzić jak mocno nastrój się obniżył. Narzędziem, które dość dobrze bada nastrój jest Skala Depresji Becka. W internecie można znaleźć strony z takim testem gdzie po wypełnieniu dostaje się wynik surowy oraz interpretację i wskazówki co do dalszego postępowania. Niezależnie od uzyskanego wyniku może dobrze byłoby także udać się do psychologa i z nim omówić trudności wynikłe z zaistniałej sytuacji.
Joanna Frąckowiak