Dieta 22-letniej kobiety w 4. miesiącu ciąży

Jak powinna wyglądać dieta 22 letniej kobiety w 4 miesiącu ciąży i przez resztę jej trwania? Na co powinno się zwrócić szczególną uwagę jeśli chodzi o tryb życia i witaminy?

Dieta i zalecenia dla kobiet w ciąży nie różnią się od zaleceń dla dorosłych, zdrowych osób. Należy jeść regularne posiłki (ok 5 dziennie) co 3-4 h, postawić a warzywa i owoce, chudy nabiał i mięso, produkty pełnoziarniste (pieczywo razowe, płatki owsiane, kasze), orzechy. Musi Pani pić dużo wody. Zapotrzebowanie na kalorie wrasta dopiero w 2 trymestrze i to jedynie o 100 kcal, więc nie jemy za dwóch, ale dla dwóch. Stawiamy na jakość i różnorodność, a nie ilość i puste kalorie np. ze słodyczy. Jeśli chciałaby Pani otrzymać przykładową, indywidualną dietę (dieta online) zapraszam do kontaktu: http://poradiety.pl/