Dieta dla 14-latki

Witam :) Mam 14 lat i nadwagę. Ważę 74,5 kg przy wzroście 170 cm. Dostaję ubrania w normalnych sklepach (typu House), ale boję się, że mogę zaszkodzić swojemu organizmowi. Podejrzewam, że moja waga jest spowodowana miłością do słodyczy. Jak można mi pomóc? Uczestniczę w zajęciach wf., lubię spacery, w czwartki chodzę na UKS z siatkówki i na taniec nowoczesny. Czy jest jakaś dieta dla osoby w moim wieku, bo, tak szczerze mówiąc, to nie wiem, za co mam się zabrać z tym odchudzaniem... Raz w miesiącu jestem odczulana na roztocza kurzu domowego szczepionką.
14 LAT ponad rok temu

Witam!

Na początku chcę Ci powiedzieć, że Twoja nadwaga jest minimalna! W Twoim wieku często szybciej się tyje niż rośnie, z pewnością w niedługim czasie Twoja waga wróci do normy. Możesz jej jednak pomóc, a także ustrzec się przed nadwagą w późniejszym wieku.

Dam Ci kilka wskazówek jak to zrobić.
- Nadal aktywnie uprawiaj sport - to niezawodny sposób na utratę zbędnej tkanki tłuszczowej!
- Unikaj produktów fast food.
- Unikaj słodyczy, ciast i słodkich bułek (wyznacz sobie jeden dzień, w którym będziesz mogła zjeść coś słodkiego).
- Zastępuj słodycze batonem muesli, koktajlem mleczno-owocowym, galaretką z owocami, owocami - nie częściej jednak niż raz na dzień (owoce możesz jeść 2 razy dziennie).
- Zacznij codziennie do każdego posiłku spożywać warzywa. Są one ważnym źródłem witamin, składników mineralnych oraz błonnika, który wypełnia Twój żołądek, powodując mniejszy głód, a także reguluje przemianę materii i perystaltykę jelit.
- Unikaj sosów dodawanych do sałatek i kanapek.
- Pij duże ilości wody niegazowanej, niesmakowej (możesz sama wcisnąć do niej cytrynę lub pomarańczę). Codziennie pij około 2 l płynów.
- Unikaj słodkich i gazowanych napoji!

Więcej o zdrowym żywieniu możesz przeczytać na portalu www.abcodchudzanie.pl.

Pozdrawiam.