Jakie produkty jadać podczas odchudzania?

Hej, mam 12 lat, ważę 46 kg i mam 150 cm wzrostu. Chciałabym ważyć 42 kg, ale cały czas stoję w miejscu. Od półtora miesiąca jem mniej niż zwykle, słodyczy prawie w ogóle, ale moja waga stoi w miejscu. Zawsze przed pójściem do kompieli robię 150 brzuszków, bo mój brzuch wygląda trochę dziwnie. Góra jest bardziej zaokrąglona niż dół. Co mam jadać? Uwielbiam żółty ser, próbowałam już z niego zrezygnować, bo wiem, że ma dużo kcal, ale nie dałam rady. Co mam jadać? Jakie płatki mogę jeść i jaki chleb kupować?

Witaj!

W odchudzaniu nie zawsze chodzi o to, żeby mniej jeść, ale co jeść!

Twoja waga jest prawidłowa i mieści się między 50 a 75 centylem. Nie masz powodów do odchudzania!

Możliwe, że robisz błędy w odżywianiu, ale również uprawiasz za mało sportu. Bardzo dobrze, że robisz brzuszki, możesz rozszerzyć swoją aktywność. Zacznij biegać, tańczyć, jeździć na rowerze czy łyżwach! Razem z przyjaciółką zapiszcie się na fitness lub po prostu spacerujcie. Aktywność fizyczna jest podstawą utrzymania prawidłowej wagi zdrowia!

Zwróć uwagę na swoje nawyki żywieniowe.

Posiłki jedz często, co 3-4 godziny. Muszą być one lekkie i małe objętościowo. Powinno się spożywać 4-5 posiłków w ciągu dnia. Między posiłkami nie wolno podjadać. Posiłki powinny być jedzone powoli, aby organizm mógł się nasycić. Zwróć uwagę na nie przejadanie się. Należy pamiętać o śniadaniu, które jest bardzo ważne, aby przyspieszyć tempo metabolizmu na cały dzień, poprawić koncentrację i pamięć.

Unikaj tłustych wędlin, mięsa czerwonego, tłustych serów (żółty, topiony, pleśniowy), pełnotłustych produktów mlecznych. Unikaj produktów typu fast food, chipsów, słodkich i gazowanych napoji, słonych przekąsek, słodyczy, słodkich bułek, ciastek i innych.

Słodycze zastępuj galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami.

Codzienne spożywaj chude produkty mleczne: mleko 1,5%, chude lub półtłuste sery twarogowe, od czasu do czasu ser żółty (tłusty), maślanki, kefiry i jogurty naturalne.

\W każdym posiłku powinien znajdować się produkt węglowodanowy złożony. Będą to produkty pełnoziarniste: kasze, pieczywo pełnoziarniste, ciemny ryż, makaron pełnoziarnisty lub warzywa strączkowe.

- Jedz 5 porcji warzyw w ciągu dnia.
- Spożywaj ryby przynajmniej 2 razy w tygodniu.
- Produkty nie powinny być smażone, ale gotowane na parze, pieczone lub duszone.
- Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki
- Pij duże ilości płynów, przede wszystkim niegazowanej, niesmakowej wody. Może być to również słaba herbata, herbata zielona, czerwona, biała, owocowa lub ziołowa.

Jeśli zmienisz nawyki żywieniowe i zaczniesz być aktywna fizycznie, nie tylko Twój brzuch stanie się płaski, ale będziesz zdrowsza i szczęśliwsza!

Powodzenia!