Dieta dla 6-latki uprawiającej sport

Maja starsza córka ma 11 lat i uprawia sport a dokładnie tenis ziemny 6 razy w tygodniu jak powinna wyglądsć jej dieta sportowca ?

Witam. Pani córka nie tylko intensywnie trenuje ale jest również w fazie intensywnego rozwoju fizycznego ważne jest aby całodzienne żywienie pokrywało zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze. Ważne jest aby spożywała 5-6 posiłków w regularnych odstępach,w diecie córki powinny pojawiać się także produkty nabiałowe ze względu na wysoką zawartość wapnia, trzeba zadbać również o odpowiednią podaż pełnowartościowego białka, którego najlepszy źródłem są drób, wołowina, cielęcina, mięso królicze, oraz ryby. Aby córka miała energię do ćwiczeń niezbędne są także węglowodany w postaci złożonej czyli pełnoziarniste, razowe pieczywo, makarony razowe, brązowy ryż a także kasze.Posiłki powinny być komponowane w taki sposób aby pokrywać dzienne zapotrzebowanie energetyczne Pani córki. W celu ułożenia indywidualnej diety najrozsądniej udać się do dietetyka. Pozdrawiam