Dieta dla nastoletniego pływaka

Mam 13-letniego syna. Jest zawodowym pływakiem, pływa od 9 lat. Ma drobne problemy z dieta, chce zeby jedzenie faktycznie mu cos dawało i żeby jadl to, czego wymaga jego organizm. Co to np. moze byc? Albo czy syn powinien pojsc do dietetyka sportowego?

Witam, dieta ma faktycznie duży wpływ na wyniki sportowe. Szacuje się, że nawet do 10%. Układam diety dla sportowców i z moich doświadczeń wynika, że z reguły sportowcy spożywają za mało kalorii, zbyt mało posiłków i nie pokrywają zapotrzebowania na składniki odżywcze. Skutkuje to przemęczeniem i gorszymi wynikami. Dieta jest indywidualna, dostosowana do trybu dnia i harmonogramu treningów.
Pozdrawiam