Dieta dla intensywnie trenującego tenis ziemny 10-latka

Witam. Mój syn ma 10lat i intensywnie trenuje tenis ziemny. Mam pytanie, jak powinna wyglądać prawidłowa dieta dla takiego dziecka?

Witam, dieta powinna byc różnorodna, czyli zawierać produkty ze wszystkich grup pokarmów. Przy długotrwałym wysiłku potrzebne jest dostarczanie odpowiedniej ilości weglowodanów zarówno tych, które zawierają więcej błonnika (np.surowe warzywa i owoce, chleb razowy, kasze), jak i łatwiej przyswajalnych (np. makarony, ryż, banany, ziemniaki). Do tego pokarmy o wysokiej wartości odżywczej białka (chude mięso, ryby, jaja, produkty mleczne). Sportowiec ze wzgledu na duże potrzeby energetyczne powinien zjadać co najmniej 5 posiłków oraz wypijać około 1,5-2 l płynów. Pozdrawiam