Dieta dla kobiety chcącej przytyć

Witam. Mój problem tkwi w tym, że jestem bardzo chuda. Mam 22 lata, 169 cm i zaledwie 48 kg. Próbuję jeść więcej, ale po prostu nie mogę (brak apetytu)Dodatkowo palę prawie paczkę dziennie. Wyglądam jak chodzący kościotrup. Chciałabym zacząć biegać ale nie wiem czy to mi nie zaszkodzi ponieważ jestem słaba fizycznie. Co zrobić by przytyć? Udać się do lekarza rodzinnego z tym problemem czy raczej odpuścić i po prostu zmuszać się do jedzenia. Dziękuję za odpowiem. Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

Pani BMI jest niepokojąco niskie. Przyczyn problemów związanych z brakiem apetytu może być wiele - choroby układu pokarmowego, anemia, infekcje stres, błędy dietetyczne i zła dieta. Nie bez znaczenia jest także palenie papierosów - palenie papierosów może wpływać na zmniejszenie apetytu. Dlatego radziłabym udać się do lekarza, żeby zdiagnozować ewentualną przyczynę problemu.
Poza wizytą u lekarza, proszę spróbować podzielić swoja rację pokarmową na mniejsze posiłki (najlepiej 5) i spożywać je w równomiernych odstępach czasu. Pomoże to w wykształceniu prawidłowych nawyków żywieniowych, ale ułatwi także spożywanie posiłków. Z menu powinna Pani wykluczyć słodycze, czy wysoko przetworzone produkty, które nie mają składników odżywczych Pani organizmowi tak potrzebnych na rzecz wysokiej jakości produktów. Do potraw można dodawać oliwę z oliwek, orzechy, miód, owoce w celu podniesienia kaloryczności posiłku.
Jednak warto udać się do lekarza w celu wykluczenia ewentualnych chorób, specjalista dietetyk też pomoże w przygotowaniu indywidualnej dla Pani diety po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu żywieniowo - zdrowotnego.

Pozdrawiam

Witam,
warto się gruntownie przebadać - przede wszystkim hormony tarczycy oraz na obecność grzybów i pasożytów, ew. nietolerancji pokarmowych (szczególnie pod kątem pszenicy i glutenu).
Być może kaloryczność Pani posiłków jest zbyt niska. Proszę nie żałować sobie dobrych tłuszczy (masło, oliwa, olej lniany i rzepakowy tłoczony na zimno, awokado), pełnotłustego nabiału. Korzystne dla Pani będą przekąski w postaci orzechów - są małe objętościowo, a kaloryczne. Dzienna porcja energii powinna być w granicach 2400 kcal.
Jeśli potrzebowałaby Pani pomocy w ułożeniu diety zapraszam do poradni internetowej http://.miesowicz.fitdietetyk.pl/oferta/przebieg-wizyty/program-dietetyczny/

pozdrawiam, Małgorzata Mięsowicz