Dieta dla osoby uprawiającej wioślarstwo

Witam, mam 20 lat 189cm wzrostu, waga 78kg. Mam problem z ulozeniem diety, musze zrzucic 8kg do zawodow w 8tyg. Jestem wioslarzem i trenuje codziennie i przynajmniej 3 razy w tygodniu po 2 razy dziennie. Dziekuje za wszelkie podpowiedzi.

Piotr Pilarski

Witam,

nie rozumiem, kto Panu zalecił takie odchudzanie. Nie ma Pan nadwagi, ponadto jeśli Pan trenuje to najprawdopodobniej Pana masa składa się głównie z mięśni. Odradzam Panu zmniejszanie masy ciała gdyż może się to negatywnie odbić na Pana zdrowiu.

Pozdrawiam.

Witam, w takim przypadku polecam dietetyka sportowego - ponieważ źle dobrana dieta może przeszkodzić w osiąganiu dobrych wyników na zawodach.