Dieta owocowa na oczyszczenie organizmu

od dzisiaj zaczęłam diete owocową tak dla oczyszczenia organizmu ćwicze już od roku i moja waga to 48kg przy 159 zależy mi by pozbyć się tylko z 2-3kg długi czas muszę stosować taką dietę przy wysiłku fizycznym nie chce być przez to osłabiona i czy mogę jesc wszystkie owoce ?

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Pani waga jest bardzo niska i dalsze odchudzanie może grozić problemami. Szczególnie, ze przy diecie owocowej nie spożywa Pani wielu potrzebnych składników odżywczych, za to dużo cukru. Najważniejsze jest zdrowie. Proszę komponować dietę z warzyw, do tego gęste odżywczo mięso, jaja, ryby i zdrowe tłuszcze, grube kasze, a na pewno Pani masa ciała będzie prawidłowa. 45 kg to za mało!