Dieta i ćwiczenia dla matki karmiącej piersią

mam 25 lat rok temu urodzilam dziecko chcialabym schudnac ok 20 kg ale karmie piersia jaka dieta bedzie dla mnie najlepsza i jakie cwiczenia?
25 LAT ponad rok temu

Mgr Ewa Tomczyk Dietetyk, Wrocław

Witam,
najlepszym i najbardziej efektywnym sposobem odchudzania jest przestrzeganie zasad prawidłowego żywienia.
Proszę wyznaczyć pory 5 posiłków dziennie- co 3 godziny i tylko w tych porach jeść. Proponuję stopniowo redukować kaloryczność posiłków, ale nie kosztem produktów mlecznych- można ograniczyć ilość zjadanych węglowodanów (chleba, kasz, makaronu, płatków) szczególnie w porze kolacji. Włączenie do jadłospisu większej ilości warzyw oraz spożywanie 2 litrów wody mineralnej jest nieodzownym elementem podczas planu redukcji masy ciała.