Dieta i treningi a odchudzanie

Witam, mam na imię Kamil mam 23 lata. Od nieco ponad 3 lat chodze na siłownie i "zdrowo przybrałem"(endomorfik) i chciałbym schudnąć. Obecnie ważę 121 kg przy 194 wzrostu. Od zeszłego tyg. ułożyłem sobie dietę. W dniu siłowni (90 min treningu siłowego) ułożyłem sobie na 3185 kcal, deficyt wynosi -552kcal, a dni wolne od siłowni suma posiłków wynosi 2346 kcal a deficyt -476kcal. Cwiczę 3x w tyg. Po tyg. stosowania zrzuciłem tylko 0,4kg. Dlaczego tak malutko? Czy popełniam gdzieś błąd?

Za mały deficyt energetyczny, sugeruję 800-1000kcal. Dodam niestety również, że liczenie kalorii przy odchudzaniu jest drogą do nikąd. Podstawą odchudzania jest unikanie produktów, które tuczą. Pozdrawiam