W jaki sposób można wspomóc odchudzanie?

Mam 15 lat, 176 cm wzrostu i ważę 80 kg. Zależy mi ma tym aby zrzucić około 5 kg. Jem 3-4 posiłki dziennie ale nie zawsze w regularnych godzinach. Napoje zastąpiłem wodą. Biegam 3 razy w tygodniu po 5 km i codziennie robię 60 brzuszków. Czy to wystarczy by osiągnąć sukces ? Co jeszcze może mi pomóc w odchudzaniu ?

Witaj,
Zmiany, które wprowadziłeś do diety są korzystne i ważne w procesie odchudzania - dieta i wsiłek fizyczny.
Jednakże pamiętaj aby kaloryczność Twojej diety wynosiła nie mniej niż 1200 kcal (optymalnie 1500 - 1800kcal), a by nie obniżyć poziomu przemian energetycznych. Oprócz wody średnio i wysokozmnieralizowanej pij zieloną herbatę (2 filiżanki w ciagu dnia), spożywaj jak nawięcej warzyw i kasza (jaglana, gryczana, jęczmienna), pieczywo pełnoziarniste (graham, żytnie), a także ryby (dorsz, morszczuk, sola) i chude mięso (wołowina, cielęcina, indyk, kaczka, kurczak). Oczywiście alkohol i fast foody podczas odchudzania nie są wskazane. Pozdrawiam, Aneta Kościołek