Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ile kalorii dziennie powinnam spalać, żeby schudnąć do prawidłowej wagi?

Witam. Chciałbym się dowiedzieć ile kalorii dziennie powinnam spalac zeby schudnąć do prawidlowej wagi. Mam 158 wzrostu ważę ok 65 kilo i mam 21 lat. Od 2 tygodni ćwiczę i spalam dziennie okolo 200-300 kalorii. I staram sie spożywać nie więcej niz 1500 kalorii. Dodam ze obecnie odstawilam tabletki antykoncepcyjne bo w ciagu roku przytylam ponad 10 kilo. Proszę o pomoc bo za 2 miesiące mam ważny wyjazd i chciałbym choć częściowo zrzucić kilka kilo. Dziękuję za odpowiedź :)
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Opisane przez Panią postępowanie jest racjonalnym podjeściem do odchudzania. Pani dzienne bazowe zapotrzebowanie energetyczne przy docelowej masie ciała wynosi około 1350 kcal. Zatem spożywanie 1500 kcal i dodatek wysiłku fizycznego na poziomie 200-300 kcal dziennie daje bezpieczny deficyt energetyczny na poziomie 500 kcal - jednocześnie umożliwiając zrzucenie 1 kg nadmiarowej masy w czasie około 10-14 dni. Choć efekt ten może nie wydawać się spektakularny - powrót do prawidłowej masy ciała uzyskany tą metodą powinien być trwały,

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy