Dieta po wstawieniu bajpasie żoładka

Jestem po bajpasie żołądka - zabiegu związanym z chorobliwą otyłością, efektem ubocznym jest także syndrom jelita krótkiego, - skutek anemia i inne dolegliwości - do kogo powinnam się zgłosić się celem ułożenia diety wspomagającym leczenie farmakologiczne.

Witaj! W celu dokładnego przeanalizowania Twojego problemu, wzięcia pod uwagę wszystkie choroby towarzyszące oraz nawyki żywieniowe - ulubione potrawy i te które niechętnie jesz powinnaś zgłosić się do profesjonalnego dietetyka, który ukończył akademie lub uniwersytet medyczny, najlepiej w miejscu Twojego zamieszkania. Na tę chwilę mogę Ci podpowiedzieć kilka sposobów, które zapobiegną anemii: Pij 1-2 razy w ciągu dnia koktajle wielowarzywne: np. zmiksuj seler naciowy (6 gałązek) z 3 pomidorami oraz 2 ogórkami zielonymi. Kolejna propozycja to połączenie 2 pęczków natki pietruszki z 2 dużymi czerwonymi paprykami oraz 1 pomidorem. To są bomby witaminowe oraz błonnikowe, które usprawnią pracę jelitom oraz dostarczą mega dawkę witaminy C, kwasu foliowego, które wpływają na stan krwi. Ponadto na śniadanie staraj się jeść twarożek (np. Bieluch) do którego sama wrzucisz lub wkroisz rzeżuchę a do tego 2 kromki pieczywa VASA. Pij dużo wody (1,5-2 litrów) najlepiej z jodem (Ustronianka z jodem, Jodica), które dodatkowo przyspieszą proces chudnięcia. Pozdrawiam i powodzenia, mgr Aneta Kościołek