Dieta w cukrzycy u 80-latki

Witam ,moja mama 80 lat zażywa 3 razy dziennie Metformax 500 dużo leży ,nie lubi ruchu , przestrzegam diety i podaję jej dietetyczne posiłki a mimo ,to rano na czczo cukier wynosi 160 i nie wiem co mogę jeszcze zrobic .Wieczorem przed spaniem dostaje dwie kromeczki chleba ciemnego z białym chudym serem ,lub z makrelą lub iina rybą .

Witam,

w przypadku diety cukrzycowej konieczne jest przeanalizowanie całej diety dziennej mamy. Można też poradzić się diabetologa czy dawki leku są odpowiednie.

Pozdrawiam ciepło i dużo zdrowa życzę
Ewa Ceborska