Dlaczego ciągle chudnę?

Mam pytanie ponieważ przez około 2-3 tygodnie miałem tak jakby dietę taką ,że po prostu mniej jadłem i odmawiałem sobię dodatkowo na wakacjach dużo chodziłem i trochę jeździłem rowerem teraz od około 5 dni przestałem z tą dietą i jem normalnie. Po wakacjach ważyłem tyle samo czyli 74.7 ale po kilku dniach kiedy zrobiłem długie trasy rowerem i jeszcze mniej jadłem ważyłem już 73.5 około. Teraz nie jeżdżę rowerem i jem normalnie i chudnę dla przykładu wczoraj ważyłem rano 72.7 a dzisiaj 72.4 mimo tego że jadłem kaloryczne jedzenie. Mam pytanie czy moje chudnięcie jest ciągle efektem diety i przez to nadal chudnę jeszcze czy czegoś innego?

Witam serdecznie,
niewielkie wahania wagi nie są powodem do niepokoju. Mogą być na skutek zmiany nawodnienia czy wypróżnień w rożnym stopniu lub zależeć od tego co zjedliśmy. Czasem nawet waga może pokazywać różne wartości w zależności jak na nią staniemy. Jeżeli jednak zauważy Pan systematyczny spadek wagi przez jakiś czas to może być to skutek diety i aktywności - metabolizm przyspieszył. Jeżeli chce Pan to zahamować to proszę jeść nieco więcej.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk