Dlaczego codziennie mam wzdęty brzuch?

Witam, Od stycznia stosuje specjalna diete gdyz mam stwierdzone PCOS, niedoczynnosc tarczycy oraz nietolerancje na laktoze i gluten. Zjadam 1600kcal dziennie, 3-4h odstepu miedzy posilkami. Na sniadania i obiady spozywam tylko bialko i tluszcze plus warzywa, a do kolacji dokladam troche weglowodanow, pije od 2,5-3,2l wody dziennie. Waga schodzi w dol i po zdjeciach widac ze tluszcz rowniez jednak moj brzuch jest ciagle wzdety. Jak tylko sie obudze to juz mam wydety brzuch. Nie wiem co na to por

Dzień dobry,
Przyczyn wzdęć może być bardzo wiele. Niestety często jest tak, że mając nietolerancję jednych składników czy produktów, mamy również nietolerancję innych. Skoro tu pojawiła się już laktoza i gluten, być może jest coś jeszcze. Proponuję prześledzić swoją dietę i wyłączyć z niej na jakiś czas produkty często spożywane, przykładowo jaja, wtedy obserwować efekt. Być może nastąpi poprawa, wtedy należy ponownie włączyć dany produkt, jeśli wzdęcia ponownie wystąpią, będzie Pani miała odpowiedź. Ważne, by produkty wyłączać pojedynczo, jeden po drugim, bo tylko wtedy dowiemy się, który z nich odpowiada za problemy.
Pozdrawiam,
Joanna Penza
http://madame.fit/