Dlaczego czuję wewnętrzny niepokój?

Witam od paru m-cy popadłam w depresję i podejrzewam też nerwice ( przez chory i bardzo skomplikowany związek ) . Do tej pory jeszcze potrafiłam sobie jakoś z tym radzić ,a od tygodnia już sama czuje że naprawdę nie jest dobrze. Odczuwam ciągły wewnętrzny niepokój, taki silny ból psychiczny ,który już przeszedł w fizyczny. Ciągle się telepie wewnętrznie,odczuwam ból w klatce piersiowej,mam bóle głowy i wybucham płaczem,wymiotuje co chwilę pomimo że prawie nic nie jem,apetyt też straciłam ,nie mogę spac. Wychowuje dziecko i boję się rozpoczęcia brania jakiś leków . Proszę o odpowiedź czy po tym co napisałam jakie mam objawy można stwierdzić jak sprawa jest poważna i jak mogę sobie pomóc.

Witaj, jeśli podejrzewasz u siebie depresję i nerwicę, to mimo, że ta opcja może wzbudzać w Tobie niechęć - najlepszym pomysłem byłaby konsultacja u lekarza psychiatry. Nie musisz od razu zgadzać się na przyjmowanie leków, jeśli bardzo tego nie chcesz- dobrze byłoby jednak gdybyś była świadoma swojego faktycznego stanu psychicznego, a także działania leków, ich skuteczności i wszelkich obciążeń z nimi związanych. Osobiście nie jestem mega fanką farmakologii ale bardzo doceniam jej pomoc w wielu sytuacjach, w których sama psychoterapia mogłaby nie zadziałać albo owszem- pomóc, ale w mocno odwleczonym czasie. Tak czy siak, kwestię przyjmowania leków absolutnie pozostawiam Tobie i do niczego Cię nie namawiam, poza zwykłą konsultacją z lekarzem, który zna się na tym bardziej niż ja ;)
Osobną kwestia jest udział w psychoterapii, do której gorąco Cię zachęcam, ponieważ z Twojego opisu wynika, że objawy mogą być na tle psychicznym i trzeba byłoby zrobić "porządek" w Twoim życiu i związku, żeby 1) pozbyć się uporczywych objawów i 2) zacząć żyć szczęśliwie. Pozdrawiam Cię serdecznie, życzę dużo sił i odwagi do zmian na lepsze.
Monika Góra
www.psycholog.mail.pl

Dzień Dobry Pani,

Tak nie musi być!
Proszę już nie zwlekać i sięgnąć po potrzebną Pani pomoc specjalistyczną, do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdyż opisane przez Panią symptomy wskazują na objawy prodepresyjne/depresyjne.

Życzę Pani zadbania o siebie i swoje potrzeby,
irena.mielnik.madej@gmail.com