Dlaczego dziecko nie wykonuje poleceń?

Mam 6 letniego syna ,jako jedyny w przedszkolu nie zrobił zadania-- miał kartkę i robienie szlaczków,spirali, ołówkiem--- nie lubi rysować i malowac-- bardzo niechętnie. Lecz pisze, cyfry, liczby, czyta troszkę, poprawnie trzyma oliwek .jest zdolny matematycznie.w domu też nie zmuszę go do rysowania, ma masę piaskowa, klocki, wycina, -- ale rysować nie chce.czy mam się martwić.jest w grupie 5_6 latkow--- dzieci szybko zrobiły zadanie a on nie i koniec--- zrobił zadanie w domu lecz niechętnie....uczymy się w domu mam łamigłówki, 350 zadań przedszkolaka( robi to chętnie)- lecz jak widzi właśnie, szlaczki, spirale,jakis ciąg zadań , kółek--- nie robi tego.czy mam się martwić.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry!
Każde dziecko jak i każdy z nas jedne rzeczy lubi inne nie. Być może w tym przypadku syn akurat nie preferuje tego rodzaju zadań j po prostu w nich wypadnie słabiej. W innych za to lepiej. Trzeba go zachęcić w domu i zapropknować ćwiczenie ślaczków j spiralek w jakieś ciekawej formie, zaproponować nagrodę i zawsze pochwalić, nie wywierać presji, że musi robić to tak dobrze jak inni.
Poeodzenia
Z pozdrowieniami
AM
w razie pytań zachęcam do kontaktu
www.pracowniaterapeutyczna.eu