Dlaczego jestem ciągle senna i zmęczona?

Dzień dobry, od kilku miesięcy budzę się rano przemęczona i senna, chociaż przesypiam minimum 8 godzin i kładę się spać między 23 a 24. Mam też codziennie bardzo intensywne sny - nie koszmary, ale sytuacje, w których bardzo dużo się dzieje (np wyjazdy, praca, często śnią mi się też bieżące codzienne sprawy). Morfologia, cukier, TSH, profil lipidowy ok, wizyta kontrolna u kardiologa bez żadnych komentarzy/wskazań. Mimo wszystko nie mam energii przez cały dzień, czuję się bardzo osłabiona, a spać mogłabym i pewnie 12 godzin, gdyby nie budzik rano. Praca z domu, przy komputerze; ruch - ćwiczę dwa razy w tygodniu po półtorej godziny. Co może być przyczyną takiego samopoczucia? Czy skumulowany stres może dawać aż takie objawy?

Tak, stres może być przyczyną przewlekłego zmęczenia. Sugeruję konsultację z psychiatrą doświadczonym w leczeniu zaburzeń snu. Pomocna może być również konsultacja z psychoterapeutą, zgodnie z freudowską doktryną sny mogą być projekcją podświadomości. Omówienie ich ze specjalistą może pomóc dociec istoty problemu.