Dlaczego mam taki ból szyi?

Witam Moim problemem jest ból szyi w dolnym odcinku z obu stron są to mięśnie usytuowane najbliżej jabłka adama (zaczynają się przy uszach) , zauważyłem, że ból pojawia się tylko przy nadmiernym paleniu wyrobów nikotynowych różnej maści. Nie odczuwam żadnych guzków i żadnych innych problemów, nie przeszkadza to w codziennym życiu, natomiast nie wiem czy jest to normalne. Wiem, że palenie powoduję choroby nowotworowe, i szkodzi zdrowiu. Pale 5 lat, i od zawsze przy pierwszym wyrobie nikotynowym nawet jakim były olejki do e-papierosów ten ból się pojawiał przy nadmiernym paleniu. Z góry dziękuję za odpowiedź niestety nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Pana objawy nie są charakterystyczne dla konkretnego schorzenia dlatego ja nie zaspokoję pana ciekawości i prawdopodobnie żaden lekarz z Internetu. Możliwe, że akurat w pana przypadku ma pan taki układ krążenia, który zmienia zaopatrzenie danej okolicy ciała w krew i wywołuje to ból na skutek działania nikotyny. Rozwiązanie pan prawdopodobnie zna. Trzeba rzucić to gówno w cholerę, czyli zaprzestać palenia papierosów. Jeśli dolegliwości ustąpią nie wymaga to dalszego postępowania diagnostycznego. Jeśli myśli pan o jakiś działaniach profilaktycznych, to ewentualnie proszę wykonać USG - Doplera tętnic domózgowych. Badanie wykonywane bez skierowania, prywatnie. Chodzi o ewentualne wykrycie anomalii anatomicznych, o których pisałem wcześniej.