Dlaczego mam te napady agresji?

Dzień dobry, zostałam zdradzona przez mojego narzeczonego, byliśmy razem 4 i pół roku. Wcześniej ja byłam osoba, która chciała wziąć ślub i założyć rodzine, on nie był gotowy. Bardzo ten romans przeżyłam. Trwało to Ok 2 miesiące. Zdradził mnie z koleżanka z pracy, od razu razem zamieszkali. Postanowiliśmy spróbować naprawić relacje, była to moja intencja.Chłopak bardzo długo nie brał odpowiedzialności za to co zrobił, kłamał, nie przyznawał się do zdrady, kontakt z kochanka zrywał stopniowo, aby jej nie skrzywdzić, po tym wszystkim nie chciał zamieszkać wspólnie, chciał przeczekać az minie mi złość mieszkając u rodziców. Nie mogę zrozumieć jego zachowania w trakcie zdrady i później. Czuje się złe z tym, ze to ja wieloma kłótniami, awanturami, udowadniałam mu, ze to była zdrada, ze mnie oszukuje, ze romans zaczął się kiedy byliśmy razem itp, miałam racje z tym wszystkim. W końcu po ponad pół roku wyznał cala prawdę. Ciagle mam powroty tego co robili i nie mogę uwierzyć , ze jest zdolny do zdrady, nie mogę uwierzyć w to jaka potrafi być osoba. On twierdzi, ze działał nieracjonalnie. Chodzę na psychoterapię, mam stwierdzona depresje spowodowana zdrada. Kłócę się, awanturuje, z partnerem, kilkakrotnie rzuciłam się na niego podczas kłótni i go pobiłam. Czuje się z tym fatalnie, nigdy wcześniej nie biłam innych. Mój były partner ma do mnie ogromy żal za te zachowania. Nie radzę sobie z ta sytuacja. Proszę o pomoc. Przerażają mnie te agresywne zachowania u mojej osoby.

Szanowna Pani,

Przyczyny anoreksji mogą być różne do najczęstszych zaliczyć możemy:

• problemy rodzinne – między innymi brak silnej więzi z rodzicami, duże oczekiwania stawiane dzieciom przez rodziców

• czynniki genetyczne – do rozwoju anoreksji dochodzi dwa razy częściej u dzieci, których rodzice lub rodzeństwo zmagało się z tym samym problemem;

• okres dojrzewania – w ciele młodego człowieka dochodzi do licznych zmian, w wyniku których zmienia się on w kobietę lub mężczyznę.

• niskie poczucie własnej wartości;

• brak poczucia bezpieczeństwa;

• perfekcjonizm, brak przyzwolenia sobie na porażkę.

Zdecydowanie pierwszym krokiem w celu leczenia anoreksji jest psychoterapia, która jest zazwyczaj długa i trudna dla wielu pacjentów.

W wielu przypadkach w leczeniu anoreksji stosuje się leki antydepresyjne, które mają na celu poprawić samopoczucie pacjenta, tak, by lepiej współpracował z terapeutą.

Czasami zdarza się również tak, że anoreksja doprowadza do tak poważnego wyniszczenia organizmu, że niezbędna jest interwencja szpitalna