Dlaczego mama nie akceptuje mojej pasji?

Od maja jeżdżę konno i bardzo to lubię. Gdybym mogła przesiadywałabym w stajni całe dnie. Niestety tak nie jest bo moja mama nie akceptuje tej pasji. Nie rozumie że chciałabym robić w życiu coś co kocham. Wiążę sobie z jeździectwem swoją przyszłość i wiem że to jest coś co na 100% chcę w życiu robić. Mojej mamie to nie pasuje i uważa to za zwykłe marnowanie pieniędzy. Po każdej pojedynczej jeździe pyta mnie: "co ty takiego w tych koniach widzisz?" Nie rozumie tego że to lubię i chcę to robić. Poza tym każda godzina jady jest kupiona za moje własne pieniądze. Może i nie zarabiam ale mam swoje oszczędności które trzymam właśnie na taką okazję. Mimo to moja mama tego nie chce zaakceptować.

Witam,
Rodzice nie zawsze akceptują wybory swoich dzieci, co jest związane z ich osobistymi doświadczeniami i odmiennym zdaniem, do którego mają prawo. Pani jednak jako osoba dorosła ma prawo do własnych wyborów, które nie muszą się podobać rodzicom tylko Pani. Jak Pani sama napisała lubi Pani jazdę konno. To, że mama nie pochwala Pani wyboru nie oznacza, że musi go Pani zmienić. Ważne żeby Pani robiła w życiu to co Panią cieszy i co lubi a nie to czego chcą rodzice, bo to Pani życie i ma Pani prawo przeżyć je po swojemu. Rodzice zawsze będą się martwić o dzieci ale nie oznacza to, że z powodu ich obaw dzieci mają rezygnować ze swoich pasji i zainteresowań. Warto żeby porozmawiać z mamą szczerze o swojej pasji do koni i wyrazić uczucia jakie towarzyszą Pani w związku z postawą mamy, co do Pani wyborów życiowych, do których ma Pani prawo, nawet jeśli są odmienne od oczekiwań mamy. Pozdrawiam