Dlaczego moje ciśnienie jest niskie?

Witam, mam 27 lat oraz kardiomiopatie przerostową, biore codziennie lokren 20 oraz espiro 25, do tego neomag cardio dla wsparcia serca, problem jest taki ze mam praktycznie caly czas bardzo niskie cisnienie rzędu 100/60, wieczorami spada ponizej 100 a rozkurczowe w okolicach 50 mm Hg, jestem sporym facetem, 188 cm oraz 125kg, wiec mysle ze moje cisnienie powinno byc większe, co by sie dało na to poradzić?

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Prawidłowo, że jest Pan pod stałą opieką lekarza i przyjmuje zalecone leki, które powinny poprawić pański stan zdrowia. Rozumiemy jednak, że kardiomiopatia przerostowa to uciążliwa choroba przewlekła, które utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Prawidłowo, że jest Pan pod stałą opieką lekarza i przyjmuje zalecone leki, które powinny poprawić pański stan zdrowia.

Do głównych objawów kardiomiopatii można by zaliczyć: zaburzenie rytmu oraz kołatanie serca, obrzęki kończyn dolnych, duszności, zawroty głowy, jak również ogólne osłabienie organizmu. Przypadłość ta jest dziedziczna, jednakże może wystąpić pod wpływem zmian hormonalnych, choroby niedokrwiennej serca, czy przyjmowania niektórych leków.

Zalecone przez lekarza leki, które Pan stosuje, mogą w pewnym stopniu obniżać ciśnienie krwi. Dane preparaty lecznicze przyjmowane są głównie do wyregulowania rytmu serca oraz obniżenia ciśnienia tętniczego krwi.

Możliwym jest, że stosuje Pan za wysoką dawkę leków. Zalecamy, więc w takim wypadku konsultację z lekarzem kardiologiem. Specjalista zdecyduje o ewentualnej modyfikacji leczenia lub dawkowana leków.

Życzymy Panu lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/kardiomiopatia-czym-jest-rodzaje

https://portal.abczdrowie.pl/kardiomiopatia-przerostowa

https://portal.abczdrowie.pl/niedocisnienie-tetnicze

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.