Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego moje jelita głośno pracują?

Witam, mam 24 lata, od jakiegoś czasu zauważyłem u siebie głośną pracę jelit, odczuwam również ukłucia w nadbrzuszu, które trwają kilka sekund i powtarzają się co jakiś czas, czasem raz dziennie, czasem kilka razy dziennie, oraz chrypkę. Do tego dochodzą napady zmęczenia, które powodują brak sił do wykonania czegokolwiek. Mam również problemy neurologiczne. Czy to może być chora wątroba, trzustka lub coś innego?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 2 miesiące temu

Immunosupresja po przeszczepieniu wysp trzustkowych

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

głośna praca jelit, a także kłucia mogą sugerować nagromadzenie gazów jelitowych – często wskazują na niewielkie zaburzenia pracy jelit lub niestrawność. Mogą być też skutkiem nieprawidłowej diety czy przejadania się.

Natomiast jeśli jednocześnie pojawiła się nieustępująca mimo upływu czasu chrypka, to wskazana jest kontrola lekarska – proszę udać się do internisty z przychodni POZ. Chrypka może być jednym z objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, gdy kwasy żołądkowe podrażniają przełyk czy ścianę gardła.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-pokonac-refluks-zoladka.

Wśród innych przyczyn dolegliwości, które Pani wymienia, można wskazać SIBO, chorobę, w której głównym źródłem problemu jest przerost flory bakteryjnej w jelitach, a także celiakię, zwaną inaczej chorobą trzewną.

Odsyłam do naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/bulgotanie-w-brzuchu.

Jeżeli dolegliwości będą się utrzymywały, konieczne będzie skonsultowanie się z gastrologiem – również choroba wrzodowa może manifestować się problemami trawiennymi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy