Dlaczego nie mam na nic ochoty?

Hej mam 31 lat i 3 dzieci . Jeden 12, drugi 5 a trzeci 17 miesięcy. Ja od dłuższego czasu nie mam porostu siły na nic. Dosłownie. Codziennie rano wstaje robię śniadania bo musZę nie robię tego przyjemnością tylko z musu . Potem odłóż dzieci do przedszkola ale Narazie tylko tego 5 latka młody zostaje zemną i powrót do domu i sprzątanie ,pranie,gotowanie a w między czasie gdzieś ten najmniejszym się płata pod nogami . Wszystko robię z musu bo muszę a nie z radością . Nawet nie cieszy mnie to że synek zrobi jakiś postęp. Mam takie stany że siedzę i płacze z braku sił . Naprawdę nie wiem skąd jej mam wziąć. Mąż ma do mnie wiecznie pretensje że jestem bez humoru nic mi się nie chce że źle się zajmuje dziećmi , że wyglądam jak świnia, bo mam nadwagę. Najgorsze chyba jest to wszytko że nie mogę z nikim porozmawiać tak szczerze . Poszła bym do lekarza ale boję się że mnie mój mąż wyśmieje że wyszukuje sobie problemów a tak naprawdę powinna spiąć dupą i dać radę ale ja już naprawdę jest zmęczona .

Mgr Anna Ratajczak Pedagog

Dzień dobry, proszę nie traktować tego jak diagnozy (do tego potrzeba więcej badań), jednak warto się udać do specjalisty, bo to mogą być objawy depresji. Ktoś, kto nie doświadcza tego, co Pani, może nie być w stanie Pani zrozumieć oraz nie mieć żadnej wiedzy na ten temat, dlatego na Pani miejscu nie przejmowałabym się opinią męża.

Warto też pomyśleć jak Pani dba o swoje potrzeby, co robi Pani dla siebie, ponieważ widzę, że pierwsze dziecko pojawiło się dość wcześnie w Pani życiu i być może od tej pory oddaje Pani całą uwagę dzieciom, nie myśląc nigdy o sobie, swoich zainteresowaniach...

Pozdrawiam,

Anna Ratajczak