Dlaczego nie radzę sobie ze stresem?

Jak sobie poradzić ze stresem? Mam 20 lat i od kilku miesięcy cały czas żyję w stresie. Nie mogę spać w nocy i budzę się po kilka razy. Przed snem często płaczę i nie mogę tego powstrzymać. Boję się wyjścia do ludzi, chcę zostać w domu i z nikim nie rozmawiać. Ostatnio wydarzyło się sporo rzeczy. Mojego ojca alkoholika zabrała policja, wyprowadziliśmy się od niego i byłam w sądzie na rozprawie przeciwko niemu. Co prawda chodziłam do psychologa, ale nie mogłam znieść tej sytuacji i wyprowadziłam się na drugi koniec Polski do znajomej. Non stop mnie dręczą myśli, że nic nie robię ze swoim życiem, że marnuję swój czas, jestem bezużyteczna. Nie potrafię się zmusić do jakiejkolwiek zmiany. Boję się iść po jakąś pomoc, bo ostatni lekarz zbagatelizował moją sprawę i poczułam się wyśmiana. Mam myśli samobójcze cały czas i coraz bardziej mam wrażenie, że w końcu to zrobię. Od kilku lat podejrzewam u siebie depresję, ale w ostatnich miesiącach jest tragicznie. Nie mam nawet od kogo uzyskać wsparcia, bo nie chcę nikogo obarczać moimi problemami. Próbowałam rozmawiać z rodziną, ale mam wrażenie, że oni nie bardzo się mną interesują. Nie mam z kim porozmawiać o swoich problemach uczuciach. Wszystko trzymam w sobie i mam wrażenie, że mnie to rozsadza od środka. Nie wiem ile jeszcze wytrzymam. Chcę tylko przestać o tym wszystkim myśleć, w końcu zacząć normalnie żyć. Nie chcę się wszystkiego bać i wszystkim przejmować.

Witam, proszę pamiętać że może Pani skorzystać z pomocy psychologicznej. W sytuacji kryzysowej może Pani skorzystać z pomocy ośrodka interwencji kryzysowej lub telefonu zaufania, zostanie Pani wysłuchana, otrzyma wsparcie, ponieważ miejsca takie zostały stworzone dla osób które przeżywają różne trudności życiowe, także dla Pani. Proszę porozmawiać, będzie miała Pani możliwość zastanowić się jaka forma pomocy jest dla Pani najbardziej przydatna. Proszę być dobrej myśli, szuka Pani pomocy, dobrze że Pani o nią pyta. W linku przesyłam kontakt do placówek: http://www.interwencjakryzysowa.pl/osrodki-interwencji-kryzysowej/pomorskie
https://www.tz-gdansk.org.pl/

Pozdrawiam
Dorota Nowacka