Molestowanie i myśli samobójcze

Witam, mam problem. Od 4 lat mam dziwne wahania nastroju, raz jest dobrze raz jest źle. Bardzo często mam mysli samobojcze i bardzo intensywnie nad nimi rozmyślań. Nie widzę praktycznie żadnych pozytywów. Jest moment w którym potrafię się cieszyć i widzę że życie jest piekne, ale po minucie ( wystarczy że pomyśle o czym kolwiek, odrazu źle mi się skojarzy) jest już bardzo zle. Nie wychodzę z dkmu, jeśli wychodzę to bardzo rzadko, mieszkam z bratem. Od września opuściłam bardzo duzo szkoły. Ciężko mi wstać z łóżka, mam wrażenie że sen to jedyne co może mnie uratować od tych wszystkich myśli. 4 lata temu ojczym próbował mnie zgwałcić, mimo tego mama nie odeszła od niego czego nie potrafię zrozumiec. Nie wiem czy to coś poważnego ale to naprawdę uprzykrza moje codzienne życie. Niedawno rozzstalam się z chłopakiem, byliśmy ze sobą trzy lata. Można powiedzieć że jaka to 'milosc' w tym wieku (aktualnie mam 18 lat) ale był jedyną osobą której ufałam i tylko myśl o nim przytrzymuje mnie przy nadziei. Nawet teraz po ponad pół roku. Kiedy odszedł wydaje mi się że z powodu moich problemów, że nie wytrzymał, została mi tylko babcia, która zawsze mi pomogła i skupiłam się na niej. Niestety w sierpniu odeszła i ona. Mam wrazenie że życie nie jest dla mnie. Często mam głębokie przemyślenia nad sensem czegokolwiek. Od 9 roku życia byłam molestowana. Mama nie widzi że szukam pomocy tak jak nikt inny. Proszę o radę .

WItam
Problem jest złożony i odpowiedź na portalu niewiele pomoże.
Proponuję zgłosić się jak najszybciej do jednej z tych placówek , aby uzyskać pomoc psychologiczną
Poradnia Psychologiczno-Padegogiczna, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Pomocy Społecznej, lub poszukać w internecie lokalnej innej placówki udzielającej bezpłatną pomoc psychologiczną. Można wejść na stronę telefonu zaufania i tam zadzwonić bądź napisać..https://116111.pl/, aby uzyskać pomoc.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam,

wskazana jest natychmiastowa pomoc, konsultacja psychiatryczna i zastosowanie farmakoterapii, ponieważ problemem może być depresja. Proszę poprosić o pomoc psychologa/pedagoga szkolnego lub udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego, czy Placówki Interwencji Kryzysowej, Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. Wskazane jest wsparcie psychoterapeutyczne - razem ze specjalistą łatwiej będzie poradzić sobie z problemem.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, potrzebne jest Pani wsparcie i pomoc. Proszę skorzystać z pomocy psychologicznej może ja Pani uzyskać na przykład w: http://www.fundacjafosa.pl/ lub w ośrodku interwencji kryzysowej http://www.interwencjakryzysowa.pl/osrodki-interwencji-kryzysowej/2354 lub https://www.gcz.com.pl/oddzial-dzienny-psychiatryczny-dla-dzieci-i-mlodziezy . Wszelkie pomocne informacje znajdzie Pani również na stronie: http://wsparciewgdansku.pl/ Proszę nie zwlekać, zadbać o swój dobrostan i porozmawiać o swoich problemach z życzliwą sobie osobą. Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam serdecznie