Dlaczego niemowlę nie ma ochoty jeść?

Witam, moja 3 miesięczna córeczka nagle przestała jesc. Wcześniej jadła 120 ml mleka co 3 godziny, a teraz śpi całą noc i dziennie je około 500ml. Przy próbie karmienia płacze. Gorączki nie ma , brzuch ma miękki. Śpi zdecydowanie więcej niz wcześniej

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niechęć do jedzenia u niemowlęcia może być związana zarówno ze stanem chorobowym, jak i skokiem rozwojowym. Ponadto w momencie, kiedy maluch zaczyna bardziej interesować się otaczającym go światem rodzice również zauważają spadek apetytu.

W każdym przypadku najważniejsze są jednak przyrosty w masie ciała, dlatego jeśli dziecko prawidłowo przybiera i rośnie, to chwilowy spadek apetytu nie powinien stanowić powodu do niepokoju.

Niepokojąca jest jednak nadmierna senność u Pani dziecka. W połączeniu ze spadkiem apetytu może ona oznaczać anemię, dlatego dobrze by było wykonać badania krwi w tym kierunku i skonsultować je z pediatrą.

Więcej informacji na temat tej choroby znajdzie Pani pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/anemia-u-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.