Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego niemowlę zasypia niespokojnie?

Witam, córeczka ma 8 tygodni i jak zasypia jęczy stęka zanim zaśnie. Przez sen też się zdarza jak już ma sie budzic na jedzenie godzinę wcześniej wierci się kręci macha rączkami ale śpi dalej. Co może być powodem tego? Czy coś córeczce może być?
KOBIETA, 32 LAT 4 miesiące temu

Dlaczego warto szczepić dzieci?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z pediatrą, który zajmuje się opieką Pani dziecka. Niemowlęta często sypiają niespokojnie, w szczególności z powodów trawiennych. Przewód pokarmowy niemowląt nie jest pełni rozwinięty i musi się przystosować do pokarmów, które są dostarczane. To powoduje często bóle brzucha, przykurcze nóżek czy nadmierną płaczliwość. Z tego też względu warto byłoby porozmawiać z lekarzem na temat ewentualnej profilaktyki wzdęć czy też zmiany mleka. Ponadto dzieci, tak jak dorośli, mają marzenia senne, które także mogą wywoływać różne reakcje organizmu, takie jak na przykład ruch czy wydawanie dźwięków.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułem o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/kolka-u-niemowlecia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy