Dlaczego od momentu kiedy zażyłam amfetaminę mam problemy z psychiką i sercem?

Witam, Od 2 miesięcy, od kiedy zażyłam amfetaminę mam problemy z psychiką, tak mi się wydaje, ponieważ boję się strasznie śmierci, tego że dostanę zawału oraz mam bóle i kłucie w klatce piersiowej, w okolicy serca. Byłam już 3 razy u lekarza i wszyscy stwierdzili, że serce mam zdrowe, ale ja jakoś w to nie wierzę, to utrudnia mi życie... Jeden lekarz stwierdził, że jestem przeziębiona i zapisał mi antybiotyki i syrop, drugi - że to są nerwobóle przez krzywy kręgosłup i że jak z badania krwi i moczu wyjdą prawidłowo, to to są nerwobóle, a trzeci, że to może być nerwica i stwierdził, że mam depresję, ponieważ dorastam. Wiem, że powinnam iść do psychologa, ale nie chcę - czy mogę jakoś inaczej wrócić do normalnego życia? Proszę o szybką odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam.

Witam!

Opisane przez Ciebie dolegliwości mogą być wynikiem odczuwania bardzo silnego lęku. Zażywanie narkotyków, szczególnie w tak młodym wieku, może doprowadzić do zmian w psychice i zaburzać normalne funkcjonowanie.
Ten problem należałoby skonsultować z lekarzem psychiatrą. Jeden z lekarzy zdiagnozował nerwicę i depresję. Diagnozę tę należałoby potwierdzić u lekarza psychiatry, który będzie mógł zalecić odpowiednie leczenie. Sądzę, że również wizyta u psychologa jest potrzebna. Samodzielnie możesz starać sobie radzić, jednak może to nie wpłynąć na poprawę sytuacji, a wręcz pogłębiać Twoje dolegliwości.

Biorąc narkotyki powinnaś liczyć się z ich konsekwencjami. Używki to nie tylko fajna zabawa i pokazanie innym, jakim się jest dorosłym. Narkotyki i alkohol to przede wszystkim zagrożenie dla Twojego organizmu i psychiki, które obecnie są w stanie intensywnych zmian i rozwoju.

Pozdrawiam