Dlaczego odczuwam ból zębów w takiej sytuacji?

Dzień dobry mam dość nie typowe pytanie, a zadaje je dlatego, że nie spotkałam się na żadnym forum aby ktoś miał podobny problem do mnie. Czy to normalne, że po każdym sprayu do nosa, który używam na zapchany nos bolą mnie zęby? Czuje jak po chwili od psiknięcia sprayu zęby zaczynają być słabsze a nawet mam wrażenie jak by się ruszały w dodatku bolą, najbardziej tylnie górne.. używałam już w życiu xylogel, septanazal czy acatar i za każdym razem jest tak samo, zawsze psikam tylko jeden raz w każdy otwór nosowy a zęby i tak bolą.
KOBIETA, 21 LAT 5 miesięcy temu

Proszę udać się do laryngologa ponieważ nie powinno się przewlekle stosować sprayu do nosa. Odnośnie bolących zębów to jest to jak najbardziej możliwe. W zależności od anatomii korzenie zębów przedtrzonowych i trzonowych górnych mogą "wystawać" w zatoce i dlatego wszelkie działania na jej śluzówce mogą być odczuwalne na żywych zębach.