Dlaczego odczuwam brak tchu podczas zasypiania?

Witam serdecznie. Od około miesiąca borykam się z pewnymi problemami. Z nikąd pojawiły się u mnie problemy z zasypianiem, pewnego rodzaju"uderzenia" przy zapadaniu w sen. Towarzyszy im wtedy uczucie braku tchu, bądź panika, że zabraknie mi tchu. Dodam, zże zdarza się to dość sporadycznie. Wraz z tym pojawiły się od czasu do czasu bóle jednego miejsca na glowie. Z boku głowy bliżej szczytu, jesto to jedno miejsce, ktore potrafi nagle zabolec i po kilku sekundach ból zanika. Przy próbie zlokalizowania miejsca poprzez dotykanie, pojawia się ból w miejscu, w którym przed chwilą mial miejsce, po czym ustaje. Wydaje się, ze to ból skory bądz czaszki, zdarza się kilka razy w tygodniu. Chciałbym jeszcze dodać iż na początku gdy owe problemy się zaczęły miewałem bóle klatki piersiowej, rownież punktowe, i były aż nadto podobne do najzwyklejszych nerwobóli. Dodam jeszcze, że ostatnimi czasy mam dość stresujące życie i choć nie wpływa to na mnie, to być może podświadomie powoduje u mnie takie reakcje.

Witam Pana,
Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.
Bezsenność najczęściej ma podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,
depresja, zaburzenia nerwicowe, lęki, praca przy komputerze
i wiele innych.
Opisane przez Pana objawy mogą sugerować zaburzenia
nerwicowe, które często przyczyniają się do odczuwania
różnych nieprzyjemnych objawów psychicznych i somatycznych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych dolegliwości
i problemów ze snem.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został właściwie
zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął właściwe leczenie,
odpowiednio dopasowaną psychoterapię.
Aby skutecznie wyleczyć bezsenność, zaburzenia nerwicowe
i ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl