Dlaczego panicznie boję się nowej pracy?

Witam! Mieszkam w Anglii.Moj problem polega na tym ze panicznie boje sie isc do nowej pracy.Ten problem mialam juz w Polsce i trwal latami.Boje sie panicznie ze jestem chora psychicznie.Zawsze kiedy zaczynam nowa prace zaczynam wszystko analizowac w najdrobniejszych szczegółach co to bedzie jak sie nie sprawdze ale nie tylko drecze sie tez innymi problemami tak sie dzieje zwlaszcza przed samym wyjsciem z domu do pracy,a po pracy analizuje co glupiego zrobilam w nowej pracy

Witam Panią
Z Pani opisu można wywnioskować , że Pani lęk przed nową
pracą oraz związane z tym poczucie frustracji i dyskomfortu
prawdopodobnie wynikają z niskiej samooceny,
braku wiary we własne możliwości i być może przykrych
doświadczeń z przeszłości.
Proszę zauważyć , że Pani lęk przed zmianą pracy składa się
z wielu małych lęków, takich jak :
lęk przed nieznanym; lęk, że Pani nie poradzi sobie;
lęk przed brakiem akceptacji w nowym środowisku;
lęk, że nowa praca może okazać się gorsza i zapewne wiele innych.
Wraz z tymi lękami rodzą się fałszywe przekonania potwierdzające
zasadność tych lęków.
W ten sposób, zamiast realizować swoje marzenia, tworzy Pani
i w umyśle wypaczony obraz samej siebie, co pogłębia jedynie
Pani frustrację, niską samoocenę i zapewne poczucie przygnębienia.
Możliwe, że Pani podświadomość kojarzy zmianę z jakimś
doświadczeniem z przeszłości lub jakąś toksyczną krytyką
i obecnie broni się przed zmianą i paraliżuje realizację Pani działań
jeszcze na etapie zamierzeń a nawet marzeń.
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy dotrzeć do źródła Pani lęków
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do psychoterapii.
Psychoterapia pozwoli Pani wzmocnić poczucie własnej wartości,
a także uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami
Pani obaw i lęków oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, lęk przed nową pracą, przed tym jak ocenią nas inni, czy się sprawdzimy, towarzyszy wielu ludziom. W Pani przypadku, w tak dużym nasileniu, wpływa negatywnie na ogólne funkcjonowanie, lęk utrudnia codzienne życie, proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem i psychoterapii. Pozdrawiam serdecznie