Dlaczego partner nie chce uprawiać ze mną seksu?

Witam, mam 22 lata i partnera, który jest 2 lata strarszy ode mnie. Jesteśmy razem już od ponad roku jednak mój partner nie chce ze mną uprawiać seksu. Oczywiście było kilka zbliżeń między nami, jednak nigdy nie doszło do 'kochania się'. Najbardziej boli mnie jednak fakt, że zanim byliśmy razem to jego była dziewczyna i on normalnie uprawiali seks. Co prawda.. wspominał mi, że w tamtym okresie był bezpłodny więc miał duży komfort psychiczny i nie obawiał się ciązy. Jednak teraz jesteśmy już długo razem, partner mój miał pewien zabieg dzięki któremu jest już normalnie płodny, ale teraz nie może dojść miedzy nami do tego konkretnego zbliżenia. Tłumaczy ten fakt tym, że boi się ciąży, jednak staram się go nawet i zapewnić, że możemy stosować różnego rodzaju antykoncepcje, aby miał pewność, że nie bedzie nieplanowanej ciąży, jednak wszelkie próby kończą się niepowodzeniem. Przyznam, że problem ten zaczyna mi naprawdę przeszkadzać bo mimo iż bardzo go kocham to potrzebuję zbliżenia. Na koniec dodam jeszcze, że partner mój udał się kilka razy już do seksuologa, jednak żadna z wizyt nie przyniosła rezultatów. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Dziękuję za odpowiedź.

Pierwszym, ewentualnie, rozwiązaniem, które przychodzi mi do głowy byłaby, wspólnie z partnerem, wizyta u ginekologa (a może także urologa lub lekarza seksuologa), w czasie której partner uzyskałby naukowe, lekarskie informacje dotyczące możliwości stosowania bezpiecznej antykoncepcji.
Natomiast jeśli partner ma lęk dotyczący nieplanowanej ciąży, którego nie uda się zniwelować naukowymi informacjami dotyczącymi antykoncepcji, to pozostaje podjęcie psychoterapii. Oczywiście jeśli partner zechce (a pisze Pani, że nie chce)...
Pozostaje zatem tylko, aby Pani zadbała o siebie i sama uzyskała wsparcie psychologiczno-seksuologiczne u odpowiedniego specjalisty. Może Pani spróbować także namówić partnera na wspólną konsultację psychologiczno-seksuologiczną. Być może partner powinien zobaczyć, jak jego zachowanie wpływa na Pani codzienne funkcjonowanie.
Niemniej, jeśli partner nie wykaże chęci zmiany sytuacji, polecam Pani wizytę u seksuologa.
Pozdrawiam i życzę dużo pomyślności.
seksuolog@grabowski.gr