Dlaczego pomimo leczenia lekami setaloft 75 czuje tylko pogorszenie?

Witam. Od jakiś pobad 3 miesięcy mimo leczenia lekami setaloft 75 czuje tylko pogorszenie. Na chwile obecną jestem senna, zmęczona, nie mam siły żeby wykonać obowiązki domowe, jestem obojętna, nie widze sensu leczenia. Tam gdzie byłam u psychologa pisze sie 4 testy w 4 dni, 5 wizyta to omówienie testu i dopiero sie umawia do psychoterapety. Rozumiem że testy są ważne ale po je pisać co miesiąc! Dla mnie to bez sensu i dlatego chxe zmienić poradnie zdrowia psychicznego. Gdzie testy pisze sie w celu diagnozy a tak co jakiś czas. Czy na psychoterapii naucze sie radzić samej, rozpoznawania objawów wymieniowych jak wyżej i radzenia sobie z nimi? Czuje że sana nie dam rady. Chce leki odstawić bo czuje że mi nie pomagają, ale nie wiem czy sasobie tym nie pogorsze. Chce bez leków przejść psychoterapię. Czy warto by było jak bym przeszła terapię dda, podobno jak przepracuje dzieciństwo to objawy nid bd tak nasilone . Boje sie tej terpmapii bo jak chodziłam przez 3 tygodnie na grupe to miałam silny głód alkoholowy. Jak zmienić nastawienie i co zrobić żeby dostrzec cel? I ostatnie pytanie jak to możliwe że mimo złego samopoczucia psmiętam co mówił lekarz i ja oraz jak sie wtedy czułam? Lekarz psychiatra twierdzi że że mam zaburzenia depresyjne. Chce to zmienić. Mam 5 letniego syna, od września ( może od marca tego roku) zaczynam nauke w szkole policealnej o kierunku opiekunka dziecięca. Czy można poradzić sobie z takimi zaburzeniami bez leków. Pozdrawiam serdeczne

Psychoterapia może Pani pomóc, jednak czasem warto przemyśleć, czy odstawienie leków jest dobrym pomysłem. Dobranie odpowiednich dla danego pacjenta leków czasem zabiera trochę czasu; leki wspierają i umożliwiają odnalezienie energii do życia, w tym także do pracy nad sobą w procesie psychoterapii. Może dobrym pomysłem byłoby odstawianie leków stopniowe, w trakcie angażowania się w psychoterapię? Na pewno też warto zgłosić odczuwany przez Panią brak efektów farmakoterapii lekarzowi przy kolejnej wizycie- będzie mógł je zmienić lub - jeśli tak zdecydujecie- w odpowiedni sposób odstawić. Wspólnie z lekarzem także będziecie mogli podjąć decyzję, jaki rodzaj terapii będzie dla Pani najodpowiedniejszy. W ramach kontraktu z NFZ możliwa jest zarówno pomoc ambulatoryjna (psychoterapia indywidualna zwykle 1 raz w tygodniu), a także stacjonarna czyli pobyt na Oddziale Dziennym, gdzie przez 12 tygodni jest Pani pod codzienną (od rana do obiadu, na popołudnie i noc do domu) opieką lekarzy psychiatrów i psychologów podczas psychoterapii grupowej i indywidualnej. Jeśli głód alkoholowy pojawia się często warto także podjąć diagnostykę w zakresie uzależnienia/współuzależnienia, a w razie czego leczenie na oddziale dla osób z podwójną diagnozą.