Dlaczego tak bardzo boję się, że jestem chora?
Witam. Strasznie się denerwuje zaczęło się od bólów głowy którymi się przestraszyłam i zaczęłam wymyślać sobie różne choroby. Giza mózgu już miałam chyba ze 3 razy. Dodatkowo wsłuchuję się strasznie w swój organizm i co mnie nie zaboli zaraz wymyślam nowa chorobę. Doszło do tego ze mam lęki przez które nie mogę spac budzę się w nocy, boli mnie ręka lewa ale to w 90% przez kręgosłup ponieważ robiłam rtg (zniesiona lotdoza, skrzywienie prawoboczne). Już wymyślam zawał serca byłam badana pod katem serca nawet. Ekg echo i holter. Echo wyszło b dobrze w ekg już drugi raz zaburzenia rytmu srodkomorowego dlatego tez lekarz zlecił holter. W nim tez wyszło wszystko wspaniale. Tylko martwię się tymi zaburzeniami co to? Mam się bać? Coś poważnego? Lekarz stwierdził ze widocznie takie jest już moje serducho i nie ma się czym martwić. Ale jednak ja myśle i się martwię. Poszłam do lekarza bo czułam się słaba bolała mnie ręka w klatce piersiowej i łopatka - teraz wiem ze napewno muszę mieć rehabilitacje na kręgosłup. Ale co z tym sercem? Cały czas się boje ze dostanę zawał/ a co raz to młodzi ludzie umierają z tego powodu

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Sprawdzone sposoby na szybkie spalanie kalorii
Witam Panią,
Objawy, które Pani opisuje, w tym lęk o własne zdrowie,
często towarzyszą zaburzeniom, lękowym, nerwicowym.
Prawdopodobnie stres i przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pani bezpodstawny,
a jednak dla Pani zatrważający lęk.
Możliwe, że cierpi Pani na hipochondrię, która jest silnym
zaburzeniem nerwicowym.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i co raz trudniej go ujarzmić, a to może doprowadzić
do poważnych zaburzeń.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani
problemu, dotrzeć do przyczyny Pani lęków
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,
a także uporać się z lękami i pozostałymi dolegliwościami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl