Dlaczego tak szybko tyję i mam tkankę tłuszczową na brzuchu i nogach?

mam 15 lat i szybko tyję. jeszcze miesiąc temu ważyłam 48-49 kg, teraz waga podskoczyła aż do 55 kg. czym jest to spowodowane? nie czuję się komfortowo z moim brzuchem i nogami.

Witam, nasza masa ciała waha się w zależności od pory dnia, ilości płynów które się gromadzą w naszym organizmie i tych, które pijemy w ciągu dnia, a także od tego ile zjemy (zanim pokarm zostanie strawiony znajduje się w naszym żołądku, co może powodować, że po posiłku ważymy np. 1 kg więcej niż po około 3 godzinach). Dodatkowo jesteś w wieku dojrzewania i Twoje ciało cały czas się zmienia – zarówno wzrost jak i waga mogą ulegać gwałtownym wahaniom. Pamiętaj, aby ważyć się nie częściej niż raz w tygodniu, zawsze rano bez ubrania, na czczo i po wypróżnieniu się, wtedy waga będzie pokazywała wiarygodną ilość kilogramów. Zwracaj też uwagę na to czy i jak szybko zmienia się Twój wzrost. Pozdrawiam.